Prawo nieruchomości

Prawo nieruchomości

Kancelaria Adwokacka adw. Remigiusza Gołębiowskiego oferuje swoim klientom fachową pomoc w niemal wszystkich zagadnieniach związanych z prawem nieruchomości. Nasza kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą prawną w zakresie prawa nieruchomości, w tym obrotu nieruchomościami, działalnością deweloperską, sporami sądowymi i pozasądowymi, prawem lokalowym i budowlanym, prawem geodezyjnym, a także zagadnieniami związanymi ze wspólnotami mieszkaniowymi, spółdzielniami mieszkaniowymi, podatkami i służebnościami przesyłu.

Analiza i opiniowanie stanu prawnego nieruchomości

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów od nieruchomości, którzy mają solidną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie. Zajmujemy się również analizowaniem i opiniowaniem stanu prawnego nieruchomości, wszelkimi umowami deweloperskimi, zniesieniem współwłasności, a także wszelkiego rodzaju sprawami związanymi z księgą wieczystą.

Zapewniamy Klientom pełen zakres usług prawa nieruchomości, w tym: doradztwo w zakresie wszelkich przepisów prawnych dotyczących nieruchomości, doradztwo w zakresie procesu inwestycyjnego, a także reprezentowanie klienta w sądzie w sprawach związanych z prawem nieruchomości.

Rozwiązania indywidualnie dopasowane do potrzeb Klientów

Nasza kancelaria łączy w sobie nowoczesne metody zarządzania z tradycyjnym podejściem do zagadnień prawnych. Zawsze staramy się znaleźć optymalne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Stawiamy na indywidualne podejście do potrzeb Klientów, dlatego nasza oferta usług skierowana jest do osób, które szukają doświadczonych radców prawnych i adwokatów. Specjalizujemy się w prawie własności, wynajmie, sprawach dotyczących zamiany nieruchomości, zawieraniu umów, przekształceniach prawa własności i wiele innych. Naszą specjalnością jest również windykacja należności, a także rozwiązywanie spraw związanych z długami i zarządzaniem majątkiem.

Kancelaria zapewnia Klientom wsparcie na każdym etapie procesu. Usługa obejmuje wszelkiego rodzaju porady prawne, reprezentację w sądzie i negocjacje. Wszystkie sprawy są prowadzone z należytą starannością i z zachowaniem najwyższych standardów profesjonalizmu.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego doradcy prawnego w zakresie prawa nieruchomości, skontaktuj się z Kancelarią Adwokacką adw. Remigiusza Gołębiowskiego. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy zapewnimy Ci najlepszą obsługę prawną w zakresie obrotu nieruchomościami, zasiedzenia nieruchomości, a także wszelkich innych dziedzin prawa.

Wiodącą specjalizacją Kancelarii są zagadnienia związane z nieruchomościami, przez które należy rozumieć zarówno grunty, trwale z gruntem związane budynki oraz wyodrębnione części tych budynków, stanowiące lokale mieszkalne lub użytkowe.

Prawo nieruchomości to nie tylko sprawy związane z powstaniem, treścią, zmianą czy wygaśnięciem prawa własności, ale też z takimi prawami jak użytkowanie, użytkowanie wieczyste, służebności gruntowe. Szeroko rozumiane prawo nieruchomości reguluje również takie kwestie jak na przykład najem, dzierżawa, użyczenie czy nawet zarządzanie nieruchomością wspólną.

Wspieramy zarówno dużych przedsiębiorców, którzy zamierzają inwestować w nieruchomości, jak i osoby fizyczne, dla których nieruchomości to ich największy majątek.

Nasze usługi obejmują fachowe doradztwo prawne w kwestiach dotyczących nieruchomości, a także reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej w szczególności w obszarach takich jak:

 • badanie prawne stanu nieruchomości (due diligence) i dobór właściwej strategii działania;
 • analiza i opiniowanie umów deweloperskich, umów sprzedaży, o ustanowienie służebności gruntowej, drogi koniecznej, dożywocia, najmu, dzierżawy;
 • zasiedzenie nieruchomości oraz służebności;
 • ustanowienie/zniesienie służebności gruntowych, drogi koniecznej czy przesyłowych;
 • zniesienie współwłasności nieruchomości;
 • dział spadku, w którego skład wchodzi nieruchomość;
 • rozliczenia nakładów na nieruchomości;
 • wynagrodzenia z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości;
 • naruszenia posiadania;
 • wydania nieruchomości i opróżnienia lokalu (eksmisje);
 • spory dotyczące najmu lub dzierżawy;
 • postępowania wieczystoksięgowe, w tym postępowania o założenie księgi wieczystej, zmianę lub wykreślenie wpisu, uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym.